Ndërlidhjet

VIENË


Përfaqesuesit e BE –së dhe të Iranit kanë filluar sot takimin në Vjenë, për ë diskutuar mbi programin bërthamor të Iranit. Zyrtarët e Britanisë, Gjermanisë dhe Francës, po drejtojnë përpjekjet e BE-së për të bindur Iranin ti japë fund proçesit të pasurimit te uraniumit. Por ministri i jashtëm Manuchehr Mottaki tha se Irani do të këmbëngulë në pasurimin e uraniumit brenda territorit të vendit.
XS
SM
MD
LG