Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia ka dënuar vendimin e UNMIK-ut për ngritjen e dy ministrive të reja, ajo e drejtësisë dhe asaj të brendshme. Grupi negociator serb për statusin e Kosovës, në një deklaratë theksoi se vendimi i UNMIK-ut është "një lëvizje e pamenduar dhe e rrezikshme". UNMIK i ka hapur rrugë ngritjes së dy dikastereve, pas miratimit të dokumentave përkates nga zyrat e Nju Jorkut.
XS
SM
MD
LG