Ndërlidhjet

BAGDAD


Ish dikatori i Irakut Sadam Hyesini deklaroi sot se është rrahur dhe torturuar në burg, gjatë mbikqyrjes së SHBA. Gjatë seancëes së radhës gjyqësore, Sadami tha se ende ka shenja në trup, por nuk dha sqarime për autorët e këtij akti.
XS
SM
MD
LG