Ndërlidhjet

TIRANË


Antimafja Italiane dhe ajo shqiptare kanë ndryshuar taktikën në luftën ndaj krimit të organizuar dhe trafikantëve.
"Tashmë goditja nuk do të përqëndrohet vetëm tek arrestimi dhe dëmini i kriminelëve por tek sekuestrimi i pasurisë së vënë nga trafiku i drogës dhe krimi" -deklaroi sot në Tiranë Zëvendës Prokurori i mafias italiane Francesko Mandoi, pas takimit me kryeprokurorin shqiptar Theodhori Sollaku.
XS
SM
MD
LG