Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot vazhdoi gjykimi i Saddam Husseinit. Dje ish diktatori irakian i akuzoi Shtetet e Bashkuara se e kanë torturuar dhe kanë rrahur.
Uashingtoni kategorikisht i mohoi akuzat. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Sean McCormack tha se akuzat janë "tejet ironike".
XS
SM
MD
LG