Ndërlidhjet

KABUL


Ministrat e Mbrojtjes të Shteteve të Bashkuara dhe Gjermanisë i vizitojnë trupat e tyre në Afganistan.
Donald Rumsfeld i takoi trupat amerikane në bazën ajrore Bagram, ku tha se çdo tërheqje e parakohshme nga Afganistani apo Iraku mund të çojë në sulme të reja terroriste në Amerikë.
Ndërkaq në Kabul, ministri gjerman Franz Josef-Jung do t'i vizitojë 2.300 trupat gjermane në kuadër të forcave të NATO-s.
XS
SM
MD
LG