Ndërlidhjet

TOKIO


Ministri i Jashtëm i Japonisë Taro Aso tha se Kina ka filluar të paraqesë kërcënim të konsiderueshëm.
Duke folur para gazetarëve në Tokio, shefi i diplomacisë japoneze tha se Kina është një vend fqinj që ka bomba bërthamore, dhe që gjithnjë e më shumë shpenzon për ushtrinë e saj.
XS
SM
MD
LG