Ndërlidhjet

NJU JORK


Terrorizmi dhe konfliktet në Lindjen e Mesme do të jenë sfidat kryesore globale në 2006-ën, tha sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan në fjalimin e fundvitit.
Annan gjithashtu i kritikoi mediat për mënyrën se si e kanë mbuluar programin naftë-për-ushqim, duke thënë se roli i tij dhe i bijve të vet është trajtuar në mënyrë të padrejtë.
XS
SM
MD
LG