Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri britanik Tony Blair deklaroi sot se vendosja e stabilitetit në Irak do të ishte një goditje për terrorizmin global. Këtë deklaratë Bler e dha gjatë një vizitë të papritur që u bëri trupave britanike në Irak, të përqëndruara në jug të Basrës.
"Nëse Iraku stabilizohet i gjithë rrajoni dhe bota do të jetë më e sigurt sepse terrorizmi ndërkombëtar do të goditet thellësisht"-tha kryeministri britanik i cili viziton për herë të katërt Irakun, që nga invazioni ndërkombëtar i vitit 2003, udhëhequr nga amerikanët.
XS
SM
MD
LG