Ndërlidhjet

JERUSALEM


Të paktën dy palestinezë mbetën të vrarë nga sulmet e ushtrisë izraelite në qytetin e Nablusit. Nga dëshmitë mësohet se trupat izraelite ndërhynë gjatë natës në shtepitë ku banonin militantë. Ndërkaq ushtarët izraelitë kanë arrestuar dhe 14 persona të dyshuar si militantë në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG