Ndërlidhjet

XHAKARTA


Organizata botërore e shëndetsise deklaroi se një 39 vjeçar dhe një djalë 8 vjeç kanë vdekur këtë muaj në Indonezi si pasojë e gripit të shpezëve. Deri tani vktimat nga virusi H5N1 në Indonezi kanë shkuar në 11-të. Ndërkaq në Vietnam doktorët shprehën shqetësim se gripi i shpezëve po shfaq rezistencë ndaj ilaçeve të posaçme antivirale.
XS
SM
MD
LG