Ndërlidhjet

MITROVICË


Kryetarja e Qendrës Kordinuese të Qeverisë së Serbisë për Kosovën Sanda Rashkoviq –Iviç vizitoi sot Mitrovicën, disa manastire dhe Patrikanën e Pejës.
Ajo tha se Kosovën e viziton në cilësinë e anëtares së Grupit Negociator të Serbisë dhe të Grupit Punues për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore dhe të pasurisë së Kishës Ortodokse Serbe.
XS
SM
MD
LG