Ndërlidhjet

BAGADAD


"Demokracia dhe rindërtimi i Irakut do të kërkojnë kohë"- ka deklaruar sot për gazetarët Sekretari Amerikan i Mbrojtjes Rumsfeld i cili ka mbajtur një vizitë të papritur sot në Irak. Rumsfild tha gjithashtu se kthimi i kontigjentëve të mëtejshëm të ushtarëve amerikanë nga Iraku, do të varet nga komandantët amerikanë dhe ata irakenë.
"Sikurse e kam thënë disa herë, kushdo që mendon se nëpërmjet varianteve të ndryshme njerëzit do të mendojnë tërheqjen e plotë, gabojnë dhe unë nuk kam ndërmend të përpiqem ta bëj këtë".-tha zyrtari i lartë amerikan.
XS
SM
MD
LG