Ndërlidhjet

ROMË


Raportohet se një gjyqtar italian ka shpallur një fletë arresti evropian për 22 operativistë të CIA-s, të dyshuar lidhur me marjen peng të një kleriku egjiptian në Milano në vitin 2003. Sipas një stacioni televiziv italian "Sky Tg 24" mandat- arresti i shpërndarë në 25 vendet anëtare të BE-së u lëshua nga një magjistrat milanez. Kleriku i marrë peng i njohur si Abu Omar, mendohej se i përkiste një grupi terrorist islamik, dhe ndërkaq u raportua se ai është torturuar.
XS
SM
MD
LG