Ndërlidhjet

PEKIN


Qeveria kineze tha sot se nga shpërthimi i gazit në tunelin e një ndërtese gjetën vdekjen të paktën 42 njerëz dhe u plagosën 11 të tjerë. Shpërthimi ndodhi dje në provincën e Sichuanit në jugperëndim të Kinës. Skuadrat e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet për të gjetur trupa të tjerë.
XS
SM
MD
LG