Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për festën e Krishtlindjeve, duke u dëshiruar njohjen sa më të shpejtë të pavarësisë së Kosovës nga miqtë ndërkombëtarë. Zoti Rugova ka uruar edhe Ipeshkvin e Kosovës, Imzot Mark Sopin dhe Papa Benediktin e 16-të.
Urim qytetarëve të Kosovës për Krishtlindjet ka dërguar edhe zëvendësi i parë i shefit të administratës ndërkombëtare, Larry Rossin, i cili ka thënë se gjatë proçesit të negocimit për statusin i cili sapo ka filluar, Kosova duhet të jetë e fortë në përkushtimin për të ndërtuar një shoqëri demokratike dhe të qëndrueshme për të gjithë qytetarët dhe komunitetet në Kosovë.
XS
SM
MD
LG