Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

MOSKË


Presidenti amerikan Bush i ka telefonuar presidentit të Rusisë, Putin ku kanë këmbyer dhe urimet e rastit për festat e fundvitit. Biseda telefonike u përqëndrua tek marëdhëniet dypaleshe, dhe sipas Shtepisë së Bardhë mes dy presidentëve u trajtuan dhe zhvillimet ndërkombëtare si tensioni mbi programin bërthamor të Iranit dhe çështja e Koresë së Veriut. Biseda erdhi disa orë pasi Duma Ruse miratoi një ligj të ri kundërthënës që ashpërson rregulloret për organizatat joqeveritare.
XS
SM
MD
LG