Ndërlidhjet

BAGDAD


6 sudanezë mes të cilëve dhe një diplomat u morën sot peng në Bagdad, pas lutjeve të së premtes.
Televizioni Al-Jazeera njofton se diplomati ishte sekretari i dytë i Ambasadës Sudaneze në Bagdad. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Sudaneze Jamal Ibrahim apeloi për lirimin e të marrëve peng në televizionin Al –Jazeera, ndërsa Ministria e Jashtme Irakene nuk ka dhënë asnjë informacion për incidentin e deritanishëm.
XS
SM
MD
LG