Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi se nje sulmues vetëvrasës ka shpërthyer në një xhami shiite në qytetin Baladruz duke vrarë 10 njerëz dhe plagosur 4 të tjerë.
Po sot 10 ushtarë irakenë u vranë dhe 20 të tjerë u plagosën nga sulmet e kryengritësve drejtuar një pike kontrolli ushtarak, në veri-perëndim të Bagdatit.
XS
SM
MD
LG