Ndërlidhjet

BETLEHEM


Qindra pelegrinë të Krishterë nga mbarë bota filluan të tubohen në Betlehem, vendlindjen e Jezu Krishtit, për të kremtuar Krishtlindjet.
Më shumë se 30 mijë njerëz pritet të tubohen në këtë qytet, për herë të parë prej fillimit të luftimeve midis izraelitëve dhe palestinezëve në vitin 2000.
Turrma pritet të arrijë kulmin e saj në kohën kur do të fillojë Mesha e Mesnatës.
Celebrimeve të Krishtlindjeve pritet t'u bashkangjitet edhe lideri palestinez Mahmoud Abbas, i cili do të merr pjesë në Meshën e Mesnatës.
XS
SM
MD
LG