Ndërlidhjet

LONDËR


Përfaqësuesi i Lartë i Kombeve të Bashkuara Paddy Ashdown tha se në Bosnje nuk do të ketë paqe të vërtetë përderisa të dyshuarit për krime të luftës Radovan Karaxhiq dha Ratko Mlladiq nuk kapen dhe sjellen para drejtësisë.
Në një deklaratë për radion britanike, Ashdown e shprehu zemërimin e tij se dy më të kërkuarit nga Haga ende janë në arrati.
Ashdown do të largohet nga detyra në fund të vitit, dhe do zëvendësohet nga ministri gjerman i kabinetit, Christian Schvartz-Schilling.
XS
SM
MD
LG