Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët rusë thanë se piloti dhe dy udhëtarë e kanë humbur jetën nga rrëzimi i një helikopteri privat në perëndim të Rusisë.
Irina Andrianova, zëdhënëse e Ministrisë së Emergjencës, tha se helikpoteri Mi-8 është rrëzuar gjatë një fluturimi stërvitës afër qytetit Sychevka, 200 km larg Moskës.
XS
SM
MD
LG