Ndërlidhjet

PRISHTINË


Drejtues të institucioneve dhe partive politike dhe Bashkësia Islame e Kosovës, ua kanë uruar Festën e Krishtlindjeve besimtarëve dhe klerit katolik.
"Me dëshirë se në rrugë të pavarësisë jemi të denjë, me ndihmën e Zotit, festat tona të ardhshme do t'i presim në Kosovën e pavarur, shtet sovran dhe demokratik", thuhet në urimin e kryetarit të Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava.
XS
SM
MD
LG