Ndërlidhjet

KAIRO


Një gjykatë në Egjipt e shpalli fajtor liderin e opozitës Ayman Nour dhe e dënoi me 5 vjet burg.
Nour, i cili në zgjedhjet presidenciale u radhit i dyti pas Hosni Mubarakut, u akuzua për falsifikim të nënshkrimeve me të cilat u krijoi partinë e tij "Ghad".
Nour tha se nuk është fajtor, ndërsa mbështetësit e tij thonë se rasti është i motivuar politikisht, dhe paraqet përpjekje të autoriteteve për t'ia sabotuar karrierën.
XS
SM
MD
LG