Ndërlidhjet

MADRID


Një gjykatë spanjole ka shpallur fajtorë 6 persona të akuzuar për terrorizëm, për rolin e tyre në rekrutimin e njerëzve për sulmues vetëvrasës në Irak.
Gjykatësi Fernando Andreu tha se të 6-ët ishin pjesë e celulës e cila merrej me "operacione të konvertimit të fesë dhe rekrutimit", dhe shtoi se qëllimi i grupit ishte gjetja e vullnetarëve për sulmet vetëvrasëse apo për t'iu bashkangjitur kryengritësve në Irak, Çeçeni, Kashmir dhe zonat tjera të konfliktit në Azi.
XS
SM
MD
LG