Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme e Rusisë tha se ligji kontraverz, i cili i kufizon aktivitetet e organizatave joqeveritare, është në pajtim me normat ndërkombëtare.
Zëdhënësi i ministrisë, Mikhail Kamynin tha se ligji "i merr parasysh" rekomandimet e organizatave joqeveritare ruse dhe ndërkombëtare, si dhe të përfaqësuesve të shteteve të huaja.
Kritikët thonë se ligji, i cili dje u miratua nga Duma ruse, do ta ngulfasë punën e OJQ-ve, që janë sektori i fundit i pavarur në shoqërinë ruse.
XS
SM
MD
LG