Ndërlidhjet

BAKU


Policia e Azerbejxhanit tha se janë gjetur të gjitha 23 kufomat e viktimave nga aeroplan i Azerbejxhanit, i cili dje u rrëzua në Detin Kaspik ndërsa fluturonte drejt Kazakistanit.
Arsyet e rrëzimit të aeroplanit Antonov An-140, ende nuk janë bërë të ditura.
Presidenti Ilham Aliyev sot e vizitoi vendin e fatkeqësisë dhe urdhëroi hetime të menjëhershme.
XS
SM
MD
LG