Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti iraken Jalal Talabani nisi sot takimet dy ditore për përbërjen e qeverisë së re, të dalë nga zgjedhjet e 15 Dhjetorit. Talabani takoi liderin e kurdëve të Irakut Massoud Barzani dhe pritet të bisedojë me politikanë të tjerë. Në zgjedhjet parlamentare fitoi Aleanca e Bashkuar Shiite.
Po sot në qytete të ndryshme të Irakut, të paktën 6 njerëz u vranë gjatë akteve të dhunës.
XS
SM
MD
LG