Ndërlidhjet

PRAGË


Stuhitë e rënda të dëborës kanë shkaktuar probleme të shumta në shtete të ndryshme të botës. Në Japoni nga dëbora kanë vdekur 6 persona dhe mijëra shtëpi kanë mbetur pa rrymë. Po kështu në Belarusi rënia e dëborës ka shkaktuar terr energjitik në mëse 140 fshatra. Ndërsa zyrtarët rusë njoftuan se një helikopter figuron i humbur, qysh prej dje në Siberinë lindore.
XS
SM
MD
LG