Ndërlidhjet

MITROVICA


Dy serbë janë plagosur sot në mëngjes në sulme të ndara–bënë të ditur burimet policore të Kosovës dhe të Kombeve të Bashkuara. Policia tha se një person është plagosur në mënyrë serioze ndërsa tjetri më lehtë. Zëdhënësi Sami Mehmeti nuk dha detaje por ai tha se sulmet nuk kanë patur motive etnike.
XS
SM
MD
LG