Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti ukrainas Viktor Yushchenko ka deklaruar se do të vizitojë sot paqeruajtësit e vendit të tij në Irak. Sipas njoftimit të zyrës së tij qëllimi kryesor i vizites është tërheqja e ushtarëve të mbetur prej 867 trupash, ne Irak, deri në 30 dhjetor. Trupat ukrainas ishin te përqëndruar në jug dhe qendër të Irakut nën komandon polake.
XS
SM
MD
LG