Ndërlidhjet

KJEV


Presidenti ukrainas Viktor Jushçenko po zhvillon një vizitë të paparaljmëruar në Irak, ku po takohet me kontigjentin e trupave ukrainase atje. Jushçenko do të marrë pjesë në ceremoninë e dorëzimit të kompetencave nga forcat ukrainase tek ato vendore. Të gjithë ushtarët ukrainas do kthehen në atdhe deri më 30 dhjetor. Deri tani 18 ushtarë ukrainas janë vrarë dhe 32 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG