Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon do rikthehet në spital gjatë dy tre javëve të ardhshme të mbyllë vrimën në zemër. Sharon, 77 vjeç, ka pasur një përkeqësim të shëndetit së fundi, derisa përgatitet të dorëzojë postin e kryeministrit dhe të drejtojë partinë e tij të re gjatë zgjedhjeve të parakohshme, që do mbahen në pranverën e ardhshme.
XS
SM
MD
LG