Ndërlidhjet

BAGDAD


Guerrilët vranë dhjetë anëtarë të forcave të sigurisë në sulme të ndara në veri të Bagdadit. Ndërkaq nga automjetet bombë u vranë së paku pesë persona në Bagdad. Njoftohet dhe për një ushtar amerikan të vrarë nga një granatë.
Lidhur me zhvillimet paszgjdhore në vend, të dhënat paraprake flasin se 36% e votave të numëruara janë për Listën e Koalicionit të Kurdistanit, 30% për Aleancën Shiite të Bashkuara të Irakut.
XS
SM
MD
LG