Ndërlidhjet

LAHORE


Tetë pakistanezë të burgosur nga India janë liruar sot si pjesë e përpjekjeve për të vendosur paqen mes dy vendeve që janë edhe fuqi bërthamore rajonale.
Raundi i ri i bisedimeve për paqen do zhvillohet mes dy vendeve më 17 dhe 18 janar për të diskutuar mosmarrëveshjet dhe konfliktin në Kashmir dhe çështje që lidhen me paqen dhe sigurinë. Gjatë dy viteve të fundit India dhe Pakistani kanë marrë një numër masash për të eliminuar armiqësitë e të kaluarës, por me pak rezultate konkrete.
XS
SM
MD
LG