Ndërlidhjet

MOSKË


SHBA do të fillojnë së shpejti pagesën për dërgimin e atronautëve në stacionin hapësinor ndërkombëtar me anije kozmike ruse. Astronautët amerikanë fluturonin pa pagesë me anijen kozmike të Rusisë, sipas një marëveshje që skadon në fund të këtij viti. Ndërkaq marëveshja e re u nënshkrua sot mes agjensisë hapësinore ruse Roskosmos, dhe asaj amerikane NASA.
XS
SM
MD
LG