Ndërlidhjet

GAZA


Helikopterët ushtarakë izraelite kanë sulmuar sot herët në mëngjes në Rripin e Gazës. Sipas ushtrisë izraelite në qendër të sulmeve ishin zyrat e Brigadave Martire al Aqsa. Nuk raportohet për vitkima dhe të lenduar. Po sot një grup njerëzish të armatosur të lidhur me liderin palestinez Mahmoud Abbas, kanë marrë tri godina qeveritare në Gaza me kërkesë për punësim. Pushtimi i zyrave vazhdoi për disa orë në qytetin e Beit Lahiyas.
XS
SM
MD
LG