Ndërlidhjet

PEKIN


Një gjyq në Kinë ka dënuar me burgim të përjetshëm ish ministrin e tokës dhe burimeve në kabinetit qeveritar kinez. Tian Fengashan akuzohet se ka marrë rryshfet prej 540 mijë dollarë në vitet 96 –2003. Sipas agjensisë shtetërore kineze Xinhua, zyrtarit të dënuar do ti konfiskohen pasuritë dhe do ti mohohen të drejtat politike.
XS
SM
MD
LG