Ndërlidhjet

BEOGRAD


Bisedimet për statusin e Kosovës dhe marëdhëniet Serbi –Itali kanë qenë në qendër të bisedimeve mes Ministrit të Jashtëm italian Gianfranco Fini, me autoritetet serbe. Ministri Fini ka takuar presidentin Boris Tadiç, homologun Vuk Drashkoviç dhe zyrtarë të tjerë. Ministri i Jashtëm italian nesër pritet të arrijë në Prishtinë dhe turin dy ditor në rrajon, do ta mbyllë me vizitën në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG