Ndërlidhjet

MITROVICË


Rreth 1 mijë serbë kanë protestuar në Mitrovicë ndaj plagosjes së dy serbëve dy ditë më parë. Në këtë protestë u dëgjua edhe deklarata se nëse "UNMIK–u nuk garanton sigurinë e tyre nuk ka zgjidhje tjetër, veçse kthimi i ushtarëve dhe policëve serbë."
XS
SM
MD
LG