Ndërlidhjet

BAGDAD


Me mijëra demostrues kanë kerkuar sot ne Bagdad një qeveri të unitetit kombëtar dhe kanë protestuar kundër zgjedhjeve të 15 Dhjetorit, për të cilat thanë se kishte patur vjedhje zgjedhore.
Jo manipulimit të votave- thanë protestuesit, të cilët kërkuan përsëritjen e zgjedhjeve në provincat kyçe të vendit, ku rezultatet dolën në favor të shiitëve. Ndërkaq qeveria irakene bëri të ditur se liderët politikanë në vend së shpejti do të mbajnë bisedime me presidentin e vendit Talabani për përbërjen e qeverisë së re.
XS
SM
MD
LG