Ndërlidhjet

RIAD


Një nga terroristët më të kërkuar të Arabisë Saudite dyshohet se ka vrarë sot 5 zyrtarë policie para se të arrestohej.
Sipas televizionit Al Arabiya, terroristi Mohamed al-Suweilmi ka vrarë 2 policë në veri të kryeqytetit Riadh, dhe më vone ka qëlluar tri të tjerë, kur hapi zjarr në një postobllok në qytetin e Buraidës.
Al-Suweilmi njihej si specialist interneti dhe radhitej i shtati në listën e militantëve saudite të lidhur me Alkaidën.
XS
SM
MD
LG