Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Kofi Anan ka emëruar si të dërguarin e Kombeve të Bashkuara në Afganistan, zyrtarin veteran Tom Koenigs. 61 vjeçari gjerman ka qenë zyrtar i UNMIK në Kosovë dhe ka shërbyer si diplomat dhe në vende të tjera.
XS
SM
MD
LG