Ndërlidhjet

BAGDAD


Craig Jennes, këshilltar i Kombeve të Bashkuara për zgjedhjet në Irak, i hodhi poshtë thirrjet për përsëritjen e zgjedhjeve të përgjithshme të 15 dhjetorit. Ai tha se zgjedhjet kanë qenë "transparente dhe të besueshme".
Por, mijëra njerëz kanë protestuar ndaj parregullsive gjatë procesit zgjedhor.
XS
SM
MD
LG