Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri i Transportit dhe Lidhjeve i Maqedonisë, Xhemajli Mehazi, ka deklaruar për Radion "Evropa e Lirë" se linja hekurudhore Shkup-Prishtinë, e përuruar para dy javëve, do të vihet së shpejti në funksion. Mehazi ka shtuar se kjo çështje do të diskutohet nesër në mbledhjen e qeverisë, ndërsa shprehu mospajtim me qëndrimin e ministrisë së Brendshme.
XS
SM
MD
LG