Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka thënë se një ushtar amerikan dhe një tjetër nga forcat afgane janë vrarë sot nga një shpërthim, në verilindje të Afganistanit. Si pasojë e shpërthimit, i cili është shkaktuar nga një mjet me eksploziv, janë plagosur edhe dy ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG