Ndërlidhjet

BERLIN


Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka njoftuar për rrëmbimin e ish-diplomatit të rangut të lartë, Juergen Chrobog, dhe familjes së tij, në Jemen.
Njoftimet lokale kanë konfirmuar se para tri ditësh janë rrëmbyer 5 veta nga burra të fiseve, të cilët kërkojnë lirimin e të afërmve të tyre nga burgjet qeveritare.
Ky është rrëmbimi i katërt i turistëve, i raportuar nga jemeni, këtë vit.
XS
SM
MD
LG