Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari i Keshillit të Sigurisë se Rusise Igor Ivanov mohoi sot faktin se ka patur plan të bisedoje me Iranin, një propozim të Rusisë per pasurimin e uraniumit.
Agjensitë perëndimore dhe ajo shtetërore e Rusisë Interfax raportuan se një diplomat iranian përmendi për bisedime mes

Rusisë dhe Iranit për pasurimin e uraniumit dhe për të ardhmen e zhvillimit të programit bërthamor të Iranit. Por zyrtari i lartë rus Ivanov tha se nuk ka patur bisedime të tilla.
XS
SM
MD
LG