Ndërlidhjet

KAIRO


Ministria e Brendshme e Egjiptit njoftoi se 10 refugjatë sudanezë u vranë sot nga policia egjiptiane e cila kishte ndërmarrë një aksion për lëvizjen e kampit të tyre nga një park në Kairo. Emigrantët civilë ishin strehuar në kamp prej 3 muajsh, nderkohë që sot ata kanë protestaur dhe para zyrave të Kombeve të Bashkuara në Kairo. Sipas njoftimit të ministrisë 23 policë u plagosën gjatë përleshjeve me emigrantët si dhe nga këta të fundit pati dhe fëmije të lënduar.
XS
SM
MD
LG