Ndërlidhjet

PRAGË


Në pjesën më të madhe të Evropës Veriore dhe Qendrore po mban mot i ftohtë me rreshje të medha të borës. Rreshjet kanë shkaktuar probleme në trafikun tokësor,e ajror, ndërprerje të furnizimit me energji elektrike, dhe në disa raste viktima në njerëz, Temperatura të uleta deri në minus 11 grade janë shënuar në Angli, Skoci, Poloni, ndërkohëe që në Francë është raportuar për dy të vdekur.
XS
SM
MD
LG